PROJEKT „MYŚLIMY O JUTRZE - DZIAŁAMY DZIŚ”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

24 września 2019

Już piąty miesiąc Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej realizuje projekt „Myślimy o jutrze – działamy dziś”, w którym uczestniczy 16 dzieci z zespołem Aspergera wraz ze swoimi rodzicami, opiekunami. Finansowe wsparcie w kwocie 45 710 złotych pozyskano w ramach Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Od zależności ku samodzielności”, całkowity koszt Projektu to 62 340 złotych.

Dzieci uczestniczyły już w zajęciach ruchowych z elementami jogi integralnej, obecnie prowadzony jest trening umiejętności społecznych (TUS) przez Gabinet „Refleks” Wspomaganie rozwoju Dziecka.

 Natomiast rodzice uczestniczyli w cyklu warsztatów psychoedukacyjnych „Wyjątkowe rodzicielstwo” realizowanych przez psychologa i pedagoga na co dzień pracujących w  Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Z nadejściem ciepłej pogody – od miesiąca maja w Stajni Hadasiówka w Kochcicach odbywają się zajęcia z hipoterapii. Każde z dzieci skorzysta z dziesięciu półgodzinnych indywidualnych jazd terapeutycznych. Ale to nie wszystko. Wielogodzinną diagnozą każdego młodego uczestnika rozpoczął się pierwszy etap Terapii Metodą Tomatisa skierowany do 12 dzieci, zaś pozostała czwórka skorzysta z terapii Integracji Sensorycznej (SI). Oba rodzaje wsparcia zakończą się ponowną diagnozą określającą zmiany, jakie zaszły podczas uczestnictwa dzieci w ww. zajęciach. Powyższa forma pomocy realizowana jest w Centrum Terapii i Wspomagania Rozwoju „JOA” w Lublińcu.

Poprzez uczestnictwo w wielu różnorodnych formach terapii, projekt dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta i ich rodziców jest bardzo dynamiczny i wymaga ogromnego zaangażowania zarówno ze strony dzieci, jak i ich rodziców. 

Przed uczestnikami jeszcze otwarte warsztaty z zakresu dietetyki (24 września i 15 października) i integracji sensorycznej (28 października i 8 listopada), na które serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane ww. tematyką - rodziców, opiekunów, wychowawców itp.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Zdjęcie z jazdy konnej - projektu

    Zdjęcie z jazdy konnej - projektu

  • Powiększ zdjęcie zdjęcie z zajęć - projeku

    zdjęcie z zajęć - projeku

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-09-24
Data publikacji:2019-09-24
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:192