Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W LUBLIŃCU - Świąteczna Zbiórka Żywności 2022 podziękowanie dla mieszkańców,wolontariuszy i pracowników sklepów

Świąteczna Zbiórka Żywności 2022 podziękowanie dla mieszkańców,wolontariuszy i pracowników sklepów

W miniony weekend tj. 25-26 listopada 2022 r. na terenie Lublińca w pięciu największych sklepach odbyła się Bożonarodzeniowa  Zbiórka Żywności, która jak co roku jest inicjatywą Federacji Banków Żywności.

Kolejny raz mieszkańcy Lublińca potwierdzili, że potrafią dzielić się z najbardziej potrzebującymi. Dzięki ich ofiarności produkty spożywcze,które zakupili w ramach zbiórki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublińcu przekaże osobom,  które najbardziej tego potrzebują.Przez 2 dni do specjalnie ustawionych koszy, wózków sklepowych udało się zebrać 1064,916 kg żywności!

Od poniedziałku pracownicy MOPS rozpoczęli wydawanie przygotowanych paczek najuboższym mieszkańcom Lublińca. Jak co roku MOPS wesprze osoby starsze, niepełnosprawne, samotne matki. Paczkami obdarowane będą również rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji.

            W akcję zaangażowało się 176 wolontariuszy, w tym 121 uczniów. Serdecznie dziękujemy: Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 2, Szkole Podstawowej nr 3, Szkole Podstawowej nr 4, Zespołowi Szkół im. Św. Edyty Stein, Zespołowi SzkółOgólnokształcąco – Technicznych, Zespołowi Szkół Zawodowych, Zespołowi Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza, Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno–Wychowawczemu, Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego oraz Środowiskowemu Domu Samopomocy za pomoc i uczestnictwo w zbiórce.

Bardzo dziękujemy pracownikom sklepów za zrozumienie i przychylność w zorganizowaniu zbiórki. Nasze podziękowania kierujemy również do specjalnej grupy wolontariuszy, którzy pomagali nam przy technicznej obsłudze zbiórki, czyli zwożeniu produktów ze sklepu, ich rozładunku i liczeniu.

            Przekazujemy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy i podzielili się zakupioną żywnością.

 

Koordynatorki Zbiórki:

Iwona Wochnik, Katarzyna Budziałowska, Agnieszka Hewig, Iwona Mańka, Joanna Stanecka i pozostali pracownicy MOPS w Lublińcu