Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W LUBLIŃCU - Seminarium szkoleniowe z przeciwdziałania przemocy domowej!

Seminarium szkoleniowe z przeciwdziałania przemocy domowej!

W ubiegłym tygodniu 27 maja Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublińcu wraz z Zespołem Interdyscyplinarnym ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Lublińcu zorganizował seminarium szkoleniowe pt. „Przemoc domowa – rozwiązania w obszarze pomocy psychologicznej, pracy socjalnej i interwencji – aspekt merytoryczny i formalny”.

Seminarium odbyło się w Miejsko – Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lublińcu „LUBITEKA” i prowadziła je specjalistka ds. przeciwdziałania przemocy domowej mgr Liliana Krzywicka - psycholog,  socjolog, certyfikowany superwizor, członek i przewodnicząca Rady Ekspertów ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy Krajowym Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom w Warszawie.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele podmiotów pracujących w obszarze przeciwdziałania przemocy domowej, tj. pracownicy socjalni i asystenci rodziny tutejszego Ośrodka, funkcjonariusze policji, członkowie Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej, sądowi kuratorzy zawodowi, pedagodzy lublinieckich szkół podstawowych, przedszkoli i żłobka, pracownicy służby zdrowia, Publicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i organizacji pozarządowych - Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

Seminarium było okazją do poszerzenia wiedzy w zakresie zmian w przepisach dotyczących przemocy domowej oraz okazją do wymiany doświadczeń. Liczna grupa odbiorców szkolenia jest dla nas sygnałem, że problem przemocy domowej jest obecny i należy podejmować działania zapobiegające temu zjawisku.