MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W LUBLIŃCU2012

W kwietniu 2012 roku rusza Program PEAD - pomoc żywnościowa dla najuboższej ludności Unii Europejskiej.

Żywność przekazywana w ramach Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej pozyskiwana jest przez Bank Żywności w Częstochowie.

 

W Programie PEAD na 2012 rok rozszerzony będzie zakres produktów.

Federacja Polskich Banków Żywności w porozumieniu z Radą Unii Europejskiej ustaliła, iż PEAD zostanie rozdzielony na dwie partie: w pierwszej dystrybucja obejmie produkty mleczne: mleko, ser żółty i ser topiony, druga partia będzie obejmowała takie produkty jak:

MOPS Lublińcu , podobnie jak w poprzednich latach będzie pozyskiwał żywność z Banku Żywności w Częstochowie, partnerem w obsłudze Programu, podobnie jak w roku ubiegłym będzie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich "Klub Nadzieja" .Pierwsze produkty (mleko, ser żółty, ser topiony) najprawdopodobniej będą dystrybuowane w kwietniu br. Pozostałe produkty prawdopodobnie od sierpnia lub września br. Wydawanie żywności uzależnione jest od dostaw w/w artykułów przez Bank Żywności w Częstochowie.

Do otrzymania artykułów żywnościowych kwalifikować będą mieszkańców miasta pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Z Punktu Doraźnej Pomocy korzystać mogą:

Dodatkowe informacje przekazywane będą na bieżąco w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Oświęcimskiej 30.

 

MOPS WZNAWIA REALIZACJĘ PROGRAMU PEAD 2012

Od miesiąca września 2012 roku w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Lublińcu wydawana jest kolejna partia produktów żywnościowych Programu PEAD - pomocy żywnościowej dla najuboższej ludności Unii Europejskiej.

Artykuły żywnościowe przekazywane w ramach Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej pozyskiwane są przez Bank Żywności w Częstochowie.

W Programie PEAD na 2012 rok asortyment towarów został rozszerzony w porównaniu do lat poprzednich. Federacja Polskich Banków Żywności w porozumieniu z Radą Unii Europejskiej ustaliła, iż PEAD został rozdzielony na dwie partie: w pierwszej dystrybucja obejmowała produkty mleczne: mleko, ser żółty i ser topiony i zakończyła się w czerwcu br.; druga partia obejmuje takie produkty jak: masło, mąka pszenna, makaron świderki, ryż, kasza gryczana, płatki kukurydziane, herbatniki, marchewka z groszkiem, koncentrat pomidorowy, dżem, cukier, mielonka wieprzowa, klopsy w sosie pomidorowym, olej rzepakowy, których wydawanie MOPS rozpoczął od 03 września 2012 w Punkcie Doraźnej Pomocy.

Wydawanie żywności uzależnione jest od dostaw w/w artykułów przez Bank Żywności w Częstochowie.

Do otrzymania artykułów żywnościowych kwalifikować będą mieszkańców miasta pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Z Punktu Doraźnej Pomocy korzystać mogą:

w zasadach kryterium (np. zdarzenie losowe).

Dodatkowe informacje uzyskać można w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Oświęcimskiej 30.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-02-03
Data publikacji:2016-02-03
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3888