Jesteś tutaj: Start / POPŻ


POPŻ

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

logo europalogo ministerstwoLOGO POPZ

 

 

 

 

 

POPŻ – PODPROGRAM 2016 r. to program  pomocy dla najbiedniejszych,  realizowany  w ramach unijnego Programu Operacyjnego „Pomoc Żywnościowa 2014- 2020” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublińcu w imieniu Gminy pełni rolę Lokalnej Organizacji Partnerskiej  - partnera dla Banku Żywności w Częstochowie i realizuje Program w Lublińcu, kwalifikując osoby do jego udziału oraz dystrybuując żywność.

 

 Pomoc przysługuje osobom w najtrudniejszej sytuacji , spełniającym przesłanki wskazane w art. 7 ustawy o pomocy społecznej ( wsparcie z  powodu między innymi: …” ubóstwa, sieroctwa, bezdomności, bezrobocia, niepełnosprawności, długotrwałej lub ciężkiej choroby, przemocy w rodzinie, bezradności w sprawach opiekuńczo- wychowawczych, ochrony macierzyństwa, alkoholizmu lub narkomanii, zdarzenia losowego i sytuacji kryzysowej, klęski ,żywiołowej..”), których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej tj. 951,00 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 771,00 zł dla osoby w rodzinie.

 Formą pomocy jest  tzw. paczka żywnościowa , na którą składają się produkty z różnych grup : węglowodanowej, białkowej, mięsnej , warzywno- owocowej. To 14 produktów wśród których są: makaron, mleko, szynka drobiowa, groszek z marchewką, ryż , herbatniki, fasola, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy, olej rzepakowy, cukier, filet z makreli w oleju. W przyszłym roku dostawy zostaną wzbogacone o ser podpuszczkowy.

Kwalifikacja do Programu następuje  na podstawie skierowania do otrzymania pomocy żywnościowej - przygotowanego przez właściwego pracownika socjalnego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Skierowanie zostaje zarejestrowane w bazie, opatrzone indywidualnym numerem. W 2016 roku Bank Żywności dostarczy produkty w 3 dostawach: 28 września 2016,26 października 2016, 16 listopada 2016.

Istnieje możliwość wniesienia skargi dotyczącej sposobu realizacji dystrybucji pomocy żywnościowej do Banku Żywności w Częstochowie , ul. Żwirki i Wigury 6/14, 42-217 Częstochowa.

      

kliknij TU aby pobrać film pobierz filmAVI

kliknij TU aby pobrać film pobierz filmMP4

kliknij TU aby pobrać film pobierz filmWMV

 

Artykuły

2021

16 marca 2021

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-02-03
Data publikacji:2016-02-03
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:6208