Informator dla Seniorów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Tytuł: „A u nas Jesień zawsze  pogodna i bezpieczna” – wydanie LUBLINIECKIEGO INFORMATORA DLA SENIORÓW I ICH OPIEKUNÓW

 „A u nas Jesień zawsze pogodna i bezpieczna” tak zatytułowany jest projekt socjalny, który realizują Mariola Drapacz i Elżbieta Sukienik – specjaliści pracy socjalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lublińcu w ramach Specjalizacji II stopnia w zawodzie pracownik socjalny.

Projekt socjalny, którego efektem stało się wydanie „Lublinieckiego Informatora dla Seniorów i ich Opiekunów” jest odpowiedzią na potrzeby wsparcia informacyjnego osób starszych – mieszkańców Lublińca, a także ich opiekunów. W mieście Lubliniec prowadzonych jest wiele działań skierowanych do osób starszych. Zdarza się często, że seniorzy i ich opiekunowie nie wiedzą, gdzie i czego poszukiwać, nie korzystają z komputera czy Internetu, są zagubieni w natłoku informacji.

Po analizie przeprowadzonych badań, licznych rozmowach z osobami starszymi, ich opiekunami, przedstawicielami instytucji, organizacji i podmiotów działających na rzecz osób starszych zrodził się pomysł zebrania informacji niezbędnych dla seniora i jego opiekuna
w formie „Informatora”.

Realizatorki projektu mają nadzieję, że treści zawarte w Informatorze będą pomocne
w poszukiwaniu oferty działań, pomocy, wsparcia i zainteresowań lublinieckich seniorów
i ich opiekunów. Jest to pierwsze wydanie Informatora, lecz realizatorki projektu liczą, że będą kolejne publikacje, które odpowiedzą na powstałe potrzeby.

„Lubliniecki Informator Dla Seniorów i Ich Opiekunów” dostępny jest w formie elektronicznej - do pobrania na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lublińcu (www.mops.lubliniec.pl). Docelowo przewidywane jest udostępnienie Informatorów w ilości zaspokajającej potrzeby lublinieckich Seniorów.  

Galeria

  • Powiększ zdjęcie INFORMATOR dla seniorów i ich opiekunów - obrazek

    INFORMATOR dla seniorów i ich opiekunów - obrazek

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-10-03
Data publikacji:2018-10-03
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2949