Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W LUBLIŃCU - INFORMACJA

INFORMACJA

PROGRAM OPERACYJNY POMOCY ŻYWNOŚCIOWEJ DLA NAJUBOŻSZYCH – PODPROGRAM 2018

to program  pomocy dla najbiedniejszych,  realizowany  w ramach unijnego Programu Operacyjnego „Pomoc Żywnościowa 2014- 2020” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublińcu w imieniu Gminy pełni rolę Lokalnej Organizacji Partnerskiej  - partnera dla Banku Żywności w Częstochowie i realizuje Program w Lublińcu, kwalifikując osoby do jego udziału oraz dystrybuując żywność.

 

Kto może zostać zakwalifikowany do Programu?

Pomocą żywnościową w ramach POPŻ  mogą zostać  objęte osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej  z dnia 12 marca 2004r.i których dochód nie przekracza  200 % kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj. 1268,00 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1028,00 zł dla osoby w rodzinie.

Forma pomocy – Paczka żywnościowa dla 1 osoby.

Kwalifikacja do Programu – wyłącznie  na podstawie skierowania do otrzymania pomocy żywnościowej - przygotowanego przez właściwego pracownika socjalnego. Skierowanie zostaje zarejestrowane w bazie, opatrzone indywidualnym numerem.

Skierowanie z nadanym numerem jest podstawą do wydania pomocy żywnościowej z magazynu.

 

Informujemy, że istnieje możliwość wniesienia skargi dotyczącej sposobu realizacji dystrybucji pomocy żywnościowej do Banku Żywności w Częstochowie , ul. Żwirki i Wigury 6/14, 42-217 Częstochowa.

logo POPŻ