Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W LUBLIŃCU - Złota rączka

Złota rączka

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublińcu zapraszalublinieckich seniorów potrzebujących pomocy w drobnych naprawach do skorzystania z bezpłatnej usługi „Złotej Rączki” realizowanej w ramach lokalnego programu „Złota Rączka dla lublinieckich Seniorów 65+”.

Program skierowany jest dla lublinieckich seniorów w wieku 65 lat i więcej, samotnych (także samotne małżeństwa), którzy na stałe zamieszkują w lokalu, w którym realizowana będzie usługa naprawcza.

Pomoc w ramach programu polega na świadczeniu bezpłatnych, drobnych usług w miejscu zamieszkania seniora, jak na przykład:

  - naprawa lub wymiana zawiasów w drzwiach, szafkach

 - montaż, wymiana zamka, klamki w drzwiach,

- naprawa, wymiana bądź uszczelnianie cieknących kranów,

- udrażnianie odpływów,

- podłączenie pralki, zmywarki,

- odpowietrzenie kaloryferów,

- wymiana żarówki,

- montaż obrazów, luster, uchwytów, półek i  inne drobne czynności naprawcze i montażowe.

Zakup materiałów i części do wykonania usługi należy do Seniora, jeśli jednak stan jego zdrowia nie pozwala mu na samodzielne dokonanie zakupu, przekazuje środki pieniężne „Złotej Rączce”, który zakupi potrzebne materiały i rozliczy się z zakupu paragonem fiskalnym.

W celu zgłoszenia się do programu zapraszamy chętnych seniorów do kontaktu osobistego w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lublińcu przy ul. Oświęcimskiej 30 lub telefonicznego (34/ 356-20-05) z pracownikami socjalnymi, którzy szczegółowo wyjaśnią zasady korzystania z usługi „Złotej Rączki”. Ośrodek czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 15:00.

W trosce o bezpieczeństwo seniorów informujemy, że pracownik „Złota Rączka” będzie posiadał imienną legitymację ze zdjęciem wydaną i podpisaną przez Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lublińcu.  Apelujemy, aby każda osoba starsza sprawdzała nieznaną jej osobę przed wpuszczeniem jej do mieszkania!