Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W LUBLIŃCU - Program czyste powietrze

Program czyste powietrze

Dział Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lublińcu informuje, iż w związku ze zmianą przepisów ustawy Prawo ochrony środowiska osoby składające wnioski o dofinansowanie w ramach Części 2 Programu Priorytetowego "Czyste Powietrze" zobowiązane są posiadać zaświadczenie o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego.

Zaświadczenia te wydawane są przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublińcu przez Dział Świadczeń Rodzinnych, po uprzednim złożeniu przez zainteresowanych pisemnego żądania wydania zaświadczenia, według wzoru określonego przez Ministra Klimatu.

Link do rozporządzenia

https://dziennikustaw.gov.pl/D2020000171301.pdf

 

Podstawa prawna:

  1. Art. 411 ust. 10g ustawy – Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2020 r. poz. 1219 z późn. zm.);

  2. Rozporządzenie Ministra Klimatu z dnia 02.10.2020 r. w sprawie określenia wzoru żądania wydania zaświadczenia o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego osoby fizycznej oraz wzoru tego zaświadczenia (Dz. U. 2020 r. poz. 1713).

 

Więcej informacji na stronie https://www.wfosigw.katowice.pl/program-czyste-powietrze.html oraz na stronie internetowej https://czystepowietrze.gov.pl/

Ogólnopolska infolinia „Czystego Powietrza” nr telefonu: 22 340 40 80

 

Wniosek o wydanie zaświadczenia należy złożyć w formie elektronicznej (przez ePUAP - podpisany podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym - w załączeniu umieszczając wniosek) bądź pisemne żądanie wydania zaświadczenia należy przesłać na adres: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublińcu, 42-700 Lubliniec, ul. Oświęcimska 30.

Wystawione zaświadczenia będzie można odebrać osobiście lub zostaną odesłane, na wskazany w żądaniu adres, za pośrednictwem operatora pocztowego, przesyłką poleconą.

Procedurę wydawania zaświadczeń regulują przepisy znowelizowanej ustawy Prawo ochrony środowiska oraz ustawy o świadczeniach rodzinnych.