Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W LUBLIŃCU - POPŻ

POPŻ

logo europalogo ministerstwoLOGO POPZ

 

 

 

 

 

POPŻ – PODPROGRAM 2016 r. to program  pomocy dla najbiedniejszych,  realizowany  w ramach unijnego Programu Operacyjnego „Pomoc Żywnościowa 2014- 2020” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublińcu w imieniu Gminy pełni rolę Lokalnej Organizacji Partnerskiej  - partnera dla Banku Żywności w Częstochowie i realizuje Program w Lublińcu, kwalifikując osoby do jego udziału oraz dystrybuując żywność.

 

 Pomoc przysługuje osobom w najtrudniejszej sytuacji , spełniającym przesłanki wskazane w art. 7 ustawy o pomocy społecznej ( wsparcie z  powodu między innymi: …” ubóstwa, sieroctwa, bezdomności, bezrobocia, niepełnosprawności, długotrwałej lub ciężkiej choroby, przemocy w rodzinie, bezradności w sprawach opiekuńczo- wychowawczych, ochrony macierzyństwa, alkoholizmu lub narkomanii, zdarzenia losowego i sytuacji kryzysowej, klęski ,żywiołowej..”), których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej tj. 951,00 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 771,00 zł dla osoby w rodzinie.

 Formą pomocy jest  tzw. paczka żywnościowa , na którą składają się produkty z różnych grup : węglowodanowej, białkowej, mięsnej , warzywno- owocowej. To 14 produktów wśród których są: makaron, mleko, szynka drobiowa, groszek z marchewką, ryż , herbatniki, fasola, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy, olej rzepakowy, cukier, filet z makreli w oleju. W przyszłym roku dostawy zostaną wzbogacone o ser podpuszczkowy.

Kwalifikacja do Programu następuje  na podstawie skierowania do otrzymania pomocy żywnościowej - przygotowanego przez właściwego pracownika socjalnego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Skierowanie zostaje zarejestrowane w bazie, opatrzone indywidualnym numerem. W 2016 roku Bank Żywności dostarczy produkty w 3 dostawach: 28 września 2016,26 października 2016, 16 listopada 2016.

Istnieje możliwość wniesienia skargi dotyczącej sposobu realizacji dystrybucji pomocy żywnościowej do Banku Żywności w Częstochowie , ul. Żwirki i Wigury 6/14, 42-217 Częstochowa.

      

kliknij TU aby pobrać film pobierz filmAVI

kliknij TU aby pobrać film pobierz filmMP4

kliknij TU aby pobrać film pobierz filmWMV

 

Artykuły