Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W LUBLIŃCU - PODZIĘKOWANIA - PODSUMOWANIE ŚWIĄTECZNEJ ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI

PODZIĘKOWANIA - PODSUMOWANIE ŚWIĄTECZNEJ ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI

Mieszkańcy Lublińca nie zawiedli

            W miniony weekend na terenie Lublińca w ośmiu największych sklepach odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności, która jest inicjatywą Banków Żywności zrzeszonych w Federacji Polskich Banków Żywności.

            Przed Bożym Narodzeniem chętnie otwarliśmy serca i portfele. Dzięki ofiarności mieszkańców, którzy zakupili produkty spożywcze i przekazali je na rzecz potrzebujących, wsparliśmy potrzebujących. Wynik świątecznej zbiórki okazał się najlepszy w ciągu ostatnich 6 lat, przez 3 dni do specjalnie ustawionych koszy, wózków sklepowych udało się zebrać 3 tony 195 kg żywności! Jak co roku dużą część zebranego towaru stanowił: cukier (794 kg), mąka (689 kg), oleje i tłuszcze (286 kg), czekolada i słodycze (153 kg), konserwy mięsne i rybne (152 kg). Zebrano również dżemy, kawę, herbatę, napoje. Do koszy trafiły również jajka, mleko i owoce.

            Od poniedziałku pracownicy MOPS rozpoczęli wydawanie przygotowanych paczek najuboższym mieszkańcom Lublińca. Jak co roku MOPS wesprze osoby starsze, niepełnosprawne, samotne matki. Paczkami obdarowane będą również rodziny. Zebrana żywność trafi także do lublinieckich szkół,  Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej, na oddział pediatryczny SPZOZ i oddział młodzieżowy Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego, do Domu Dziennego Pobytu  „Klubu Seniora”, do Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Stowarzyszenia Monar Schroniska dla Osób Bezdomnych Markot w Kokotku.

            W akcję zaangażowało się 121 dorosłych wolontariuszy i 185 uczniów. Dziękujemy: Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 2, Szkole Podstawowej nr 3, Szkole Podstawowej nr 4, Zespołowi Szkół im. Św. Edyty Stein, Zespołowi Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych, Zespołowi Szkół Zawodowych, Zespołowi Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza, Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno – Wychowawczemu za pomoc i uczestnictwo w zbiórce.

Bardzo dziękujemy pracownikom sklepów za zrozumienie i przychylność w zorganizowaniu zbiórki. Nasze podziękowania kierujemy również do specjalnej grupy wolontariuszy, którzy pomagali nam przy technicznej obsłudze zbiórki, t.j. zwożeniu produktów ze sklepu ich rozładunku i liczeniu.

            Przekazujemy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy i podzielili się zakupioną żywnością. Hojność ofiarodawców przerosła nasze oczekiwania, to kolejny rekord empatii.

Koordynatorki: Agnieszka Hewig, Justyna Kucia oraz Iwona Mańka

efektywność zbiórek - wykres