Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W LUBLIŃCU - MOPS rusza z kolejną edycją programu „Złota Rączka dla Lublinieckich Seniorów 65+”

MOPS rusza z kolejną edycją programu „Złota Rączka dla Lublinieckich Seniorów 65+”

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublińcu w sierpniu ubiegłego roku pilotażowo uruchomił lokalny program pomocy dla lublinieckich seniorów w wieku 65 + pt. „Złota Rączka dla Lublinieckich Seniorów 65+”. Program był odpowiedzią na zgłaszane pracownikom Ośrodka potrzeby osób starszych, samotnych, zmagających się z trudnościami w zakresie samodzielnego wykonania drobnych prac naprawczych w swoim miejscu zamieszkania. Przez ten krótki okres trwania Programu (od sierpnia 2023 r. do grudnia 2023 r.) z usługi „Złotej Rączki” skorzystało aż 22 seniorów, a zakres prac obejmował w szczególności wymianę zamków, zawiasów, uszczelnienie cieknących kranów i wiele innych niewielkich domowych usterek, które dla osób starszych stanowiły duże utrudnienie w codziennym funkcjonowaniu.

Wychądząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom osób starszych zamieszkujących na terenie gminy Lubliniec podjęto decyzję o kontynuacji w/w programu w 2024 roku.

Przypominamy, że z bezpłatnej usługi „Złotej Rączki” mogą skorzystać samotni seniorzy w wieku 65 lat i więcej, również samotne małżeństwa nieposiadające najbliższej rodziny (zstępnych) na terenie gminy Lubliniec.

W celu zgłoszenia się do programu zapraszamy chętnych seniorów do kontaktu osobistego
w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lublińcu przy ul. Oświęcimskiej 30 lub telefonicznego (34/ 356-20-05) z pracownikami socjalnymi, którzy szczegółowo wyjaśnią zasady korzystania z usługi „Złotej Rączki”. Ośrodek czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 15:00.

W trosce o bezpieczeństwo seniorów informujemy, że pracownik „Złota Rączka” posiada imienną legitymację ze zdjęciem wydaną i podpisaną przez Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lublińcu. Apelujemy, aby każda osoba starsza sprawdzała nieznaną jej osobę przed wpuszczeniem jej do mieszkania!

 

 

Dyrekcja i pracownicy MOPS w Lublińcu