Świąteczna zbiórka żywności podziękowania

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

19 stycznia 2017

    W miniony weekend na terenie Lublińca w ośmiu największych sklepach odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności, która jest inicjatywą Banków Żywności zrzeszonych w Federacji Polskich Banków Żywności.

Mieszkańcy Lublińca nie zawiedli

            W miniony weekend na terenie Lublińca w ośmiu największych sklepach odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności, która jest inicjatywą Banków Żywności zrzeszonych w Federacji Polskich Banków Żywności.

            Przed Bożym Narodzeniem chętnie otwarliśmy serca i portfele. Dzięki ofiarności mieszkańców, którzy zakupili produkty spożywcze i przekazali na rzecz potrzebujących. Wynik świątecznej zbiórki okazał się najlepszy w ostatnich 5 latach, przez 3 dni do specjalnie ustawionych koszy, wózków sklepowych udało się zebrać 3 tony 178 kg żywności! Jak co roku dużą część zebranego towaru stanowił: cukier (710 kg), mąka (670,500 kg), oleje i tłuszcze (365,650 kg), czekolada i słodycze (145,745 kg), konserwy mięsne i rybne (103,70 kg). Zebrano również dżemy, kawę, herbatę, napoje. Do koszy trafiły również jajka, margaryny i owoce.

            Od poniedziałku pracownicy MOPS rozpoczęli wydawanie przygotowanych paczek najuboższym mieszkańcom Lublińca. Jak co roku MOPS wesprze osoby starsze, niepełnosprawne, samotne matki, paczkami obdarowane będą rodziny. Zebrana żywność trafi również do szkół podstawowych i gimnazjalnych, do Placówki opiekuńczo-wychowawczej, na oddział pediatryczny SPZOZ i oddział młodzieżowy Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego, do DDP „Klubu Seniora”, do Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Domu dla Osób Bezdomnych i Najuboższych Markot w Kokotku.

            W akcję zaangażowało się 115 dorosłych wolontariuszy i 165 uczniów. Dziękujemy: Szkole Podstawowej nr 3, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Zespołowi Szkół im. Św. Edyty Stein, Zespołowi Szkół Zawodowych, Zespołowi Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza, Zespołowi Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych, Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno – Wychowawczemu za liczne obstawienie lublinieckich marketów.

Bardzo dziękujemy Personelowi sklepów za zrozumienie i przychylność w zorganizowaniu zbiórki. Dziękujemy: Pani Oli i Małgosi, Kamilowi w liczeniu towaru oraz dziękujemy Panom: Maciejowi, Marcinowi, Markowi i Andrzejowi w przenoszeniu towaru.

            Przekazujemy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy nie pozostali obojętnie wobec osób potrzebujących pomocy i podzielili się zakupiona żywnością. Hojność ofiarodawców przekroczyła nasze oczekiwania.

Koordynatorki: Magdalena Janas i Iwona Mańka

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-01-19
Data publikacji:2017-01-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2208